ARCHIVES – Results – November 2022

 

Wednesday 16th November

Premier Division

Erith Town 0-2 Erith & Belvedere
 

 

Danny Lear 17

George Purcell 90

Att: 172

Challenge Cup Second Round

Lewisham Borough 1-2 SC Thamesmead
Martin Sontan 10

 

Jordan Anderson 45

Abdou Jobe 90

Att:
Phoenix Sports 7-1 Bridon Ropes
Ryan Hayes 10, 80

Tom O’Connor 45

Conor Johnson 49, 90

Francis Babalola 75

Alfie Evans 89

Julian Orozco 24

 

 

 

 

Att: 35

 


 

Tuesday 15th November

Challenge Cup Second Round

Fisher 5-1 Bermondsey Town
Luke With 13

Lewis Duberry 21(p)

Henry Adeeniran 60

Billy Brown 69

Nader Zeddini 89

Unknown 77

 

 

 

 

Att: 153

 


 

Monday 14th November

Challenge Cup Second Round

Greenways 1-3 Whitstable Town
Unknown 80

 

 

James Jeffrey 29

Liam Gillies 44

Josh Oliver 55

Att:

 


 

Saturday 12th November

FA Vase Second Round

Athletic Newham 4-0 Kennington
Daniel Izekor 30, 48, 77

Richard Kone 56

 

 

Att:
Crowborough Athletic 1-2 Stansfeld
Harry Forster 45

 

Dan Parkinson 85

Tommy Whitnell 90

Att:
Erith Town 1-0 Guildford City
Steadman Callender 32
Att: 103
Fisher 1-2 Jersey Bulls
Eni Amgbaduba 13

 

Lorne Bickley 75

Luke Campbell 90

Att: 224
Glebe 3-6 Sporting Bengal Utd
Riley Assam 10

Jamie Philpot 42

Unknown 89

 

Alagi Juwara 18, 53

Shermandin Artemeldze 67

Liam George 76

Unknown 90, 90

Att:
Larkfield & New Hythe 2-0 Tunbridge Wells
Clark Woodcock 30

Dan Lott 52

 

 

Att: 230
North Greenford Utd 3-2 AFC Whyteleafe
Chris Thomas 14, 43

Harvey Killeen 76

Nile Waite 26

Alfie Clark 90

Att:
Phoenix Sports 2-4 Deal Town
Ryan Hayes 10(p)

Luke Leppard 38

 

Connor Coyne 14, 77

Jack Penny 45

Ben Chapman 90

Att: 176

Premier Division

Erith & Belvedere 2-0 Canterbury City
Lewis Chambers 59

Tunde Aderonmu 62

 

 

Att: 63
K Sports 0-3 Welling Town
 

 

Josh Biddlecombe 26

Sewa Marah 42, 48

Att:
Lordswood 0-3 Holmesdale
 

 

 

Luke Adams 18

Fred Obasa 19

Clyde Semazzi 21

Att: 52
Rusthall 2-1 Whitstable Town
Louie Clarke 20, 32 Joe Nelder 16
Att: 225
Sutton Athletic 2-2 Bearsted
Arlie Desanges 45

Kola Salami 83

Ollie Freeman 1

Colby Waite 31

Att: 52

First Division

Faversham Strike Force 4-1 Bermondsey Town
Mo Ali 26, 39

Joe Kay 60

Dylan Riches 65

Jeremiah Afamefume 75

 

 

Att: 85
Lydd Town 1-5 Croydon
Tyrell Mitford 66

 

Henry Swann 21, 73(p), 79

Uli Fischer 39, 58

Att: 97
SC Thamesmead 3-2 Bridon Ropes
Jordan Samuel 33, 46

Harry Main 90

Chris Alhassan 13, 42

 

Att: 72
Snodland Town 3-1 Greenways
Rob Denness 2, 60

Byron Walker 85

Unknown 90

 

Att: 100
Staplehurst Monarchs 4-2 Lewisham Borough
Brad Large 24

Tom Goodayle 47

John Osagie 52, 77

Unknown 49

Unknown 68

 

Att: 72
Tooting Bec 1-1 FC Elmstead
Steve Karkari 7 Max Ash 85
Att:

 


 

 

Wednesday 9th November

Challenge Cup Second Round

Snodland Town 3-3 Faversham Strike Force
Own Goal 19

Harry Bradford 20, 50

 

Tom Barton 5, 30, 80

 

 

Att: 151 Faversham win 6-5 on pens 

 


 

 

Tuesday 8th November

Challenge Cup Second Round

Punjab United 1-0 Erith Town
Will Johnson-Cole 75
Att: 102

 


 

Saturday 5th November

Premier Division

Bearsted 0-3 Tunbridge Wells
Trevor McCreadie 45, 55, 67
Att: 124
Canterbury City 3-1 Fisher
Danny Keyte 29

Seb Rowland 51

Henry Arnold 81

Julio Da Mata 61

 

 

Att: 42
Erith & Belvedere 2-0 Rusthall
Tyrell Richardson-Brown 62

George Purcell 82

 

 

Att: 163
Holmesdale 2-0 K Sports
George Harsini 71

Clyde Semazzi 77

 

 

Att: 43
Lordswood 0-5 Erith Town
 

 

 

Steadman Callender 8, 45

James Trueman 33

Harry Taylor 76

Jamie Humphris 78

Att: 65
Phoenix Sports 6-0 Hollands & Blair
Alfie Evans 20

Conor Johnson 53

Joe Denny 68

Andy Pugh 80

Francis Babalola 84

Tom O’Connor 89

 

 

 

 

 

 

Att: 97
Sutton Athletic 1-3 Deal Town
Own Goal 7

 

Tom Chapman 17, 66

Ben Chapman  55

Att: 41
Welling Town 0-3 Kennington
 

 

 

Rajan Sahni 15

Joe Fisher 41

Tom Penfold 45

Att: 48
Whitstable Town 1-2 Punjab United
James Jeffrey 90

 

Lea Dawson 25

Own Goal 40

Att: 388

First Division

AFC Whyteleafe 3-1 SC Thamesmead
Buruk Tedros 3

Daniel Adjei 16

Temi Alaka 18

Antonio Gonnella 25

 

 

Att: 188
Bermondsey Town 0-2 Meridian VP
Douane West 10

Julius Roy-Macauley 60

Att:
Bridon Ropes 1-1 Forest Hill Park
John Woodcock 88 Manny Oshinowo 76
Att:
Croydon 2-4 Snodland Town
Harvey Lavender 21

Ryan Burrell-Grant 31

 

 

Own Goal 24

Dan Ashton 27

Josh Froggatt 54

Regan Corke 70

Att: 77
Greenways 2-3 Tooting Bec
Tom Reardon 45

Marcel Brown 70

 

Ross Broadway 58

Steve Karkari 65

Eoin Fraser 88

Att:
Larkfield & New Hythe 2-0 Rochester United
Brett Ince 14(p), 22
Att: 146
Lewisham Borough 1-2 Lydd Town
Michael Amponsah 25

 

Jack Price 15

Kenny Pogue 46

Att:

 






 

Friday 4th November

Premier Division

Stansfeld 5-0 Glebe
Joe Borland 2

Dan Parkinson 27, 45,

Billy Parkinson 81

Ollie Milton 84

x

 

 

 

Att: 180

 


 

Wednesday 2nd November

First Division

Bridon Ropes 1-4 FC Elmstead
Sean Nicholls 90

 

 

 

Kanan Fitton 25(p)

Joedon Gugas-Cowin 30

Connor Dobson 40

Alex Arif  70

Att:

Challenge Cup Second Round

Lydd Town 3-3 Deal Town
Ryan Smith 49

Craig Calvert 88

Tyler Sterling 90

Joe Reeves 61

Alfie Foster 72

Jack Penny 79

Att: 83 Lydd win 5-4 on pens 

Surrey Premier Cup

Croydon 3-0 Tooting Bec
Henry Swann 16

Ulrich Fischer 34

Ollie Beauchamp 53

 

 

 

Att: 40

 


 

Tuesday 1st November

Premier Division

Welling Town 0-1 Lordswood
ZaK Jakubowski 79
Att: 55

London FA Senior Cup

Hendon 4-2 Erith Town
Robbie Buchanan 3

Joe White 73(p)

Gabriel Udunaike 75

Bobson Bawling 87

James Miles 19

Tola Odedoyin 25

 

 

Att: 67
Redbridge FC 2-5 Erith & Belvedere
James Barlow 4,

Abs Thompson 50(p)

 

George Purcell 29, 56, 90

Nathan Palmer 71

Ben Wilson 73

Att:

 

 

 


ARCHIVES – October 2022

ARCHIVES – August 2022

ARCHIVES – July 2022





P