ARCHIVES – Results – September 2022

 

Wednesday 21st September

SCEFL Challenge Cup First Round

Erith Town 4-1 FC Elmstead
Tola Odedoyin 14

Alfie Eldridge 48

Alfie Maisey 65

James Miles 86

Jay Oborne 84

 

 

 

Att: 74

First Division

Tooting Bec 1-4 Lewisham Borough
Alvin Turyatemba 2

 

 

 

Jay Hoosang-Robinson 15

Montel Williams 26(p)

Adekunle Adeyinka 48

Sineen Sineen 58

 Att:

 






 

Tuesday 20th September

FA Cup Replay

Fisher 0-3 Welling United
 

 

 

Taylor Maloney 36

Taofiq Olomowewe  57

Amadou Kassarate 90

Att: 573

Kent FA Senior Trophy

Erith & Belvedere 2-1 Welling Town
Nathan Pinney 18

Bradley Ryan 51(p)

Abi Davies 54

 

Att: 67

 


 

Saturday 17th September

 

FA Cup Second Qualifying Round

Phoenix Sports 0-1 Sevenoaks Town
Ryan Gondoh 25
Att:
Welling United 0-0 Fisher
x x
Att: 694

 

Kent FA Senior Trophy

Lordswood  4-2 West Wickham
Victor Aiyelabola 22, 44, 47

Josh Reid 28

Charlie Kallas 3

Josh Tutt 75

Att: 42
FC Elmstead 0-4 Kennington
 

 

Rajan Sahni 4, 90

Mitchell Harman 6, 12

Att: 19
Bearsted 3-0 Staplehurst Monarchs
Adam Turton

Phil Headley

Omotunmise Akanni

Att:

 

Premier Division

Canterbury City 3-3 Erith Town
Seb Rowland 39, 55, 62

 

 

Steadman Callender 25

Alfie Eldridge 70

Jason Goodchild 90

Att: 45
Deal Town 5-0 Holmesdale
Alfie Foster 50

Ben Chapman 66

Riley Alfred 68

Rory Smith 70

Connor Coyne 89

 

 

 

 

 

Att: 382
Glebe 3-1 K Sports
Jamie Philpot 35

Marcel McDonald 65

Ross Craig 67

Chuk Otuadinma 71(p)

 

 

Att:
Tunbridge Wells 2-2 Hollands & Blair
Trevor McCreadie 27

Matt Astle 29

Frankie Smith 28

Rob Gillman 77

Att: 337
Whitstable Town 3-2 Rusthall 
Josh Oliver 32

Will Thomas 45

James Jeffrey 48

Louie Clarke 43

Dwan Archer 64

 

Att: 371

 

First Division

AFC Whyteleafe 3-0 Rochester United
Sam Keefe 4

Gus Ward 36

Joe Condon 90(p)

 

 

 

Att: 303
Bermondsey Town 1-4 Snodland Town
Josh Hinton 88

 

 

Ashley Cooper 9

Ted Rosetti 25

Josh Jackson 74, 90

Att:
Croydon 1-3 Bridon Ropes
Henry Swann 60

 

 

Eke Goodluçk 24

John Woodcock 51

Taylor Bowley 80

Att: 63
Forest Hill Park 1-1 Faversham Strike Force
Ryan Penton 80 Tom Axford 90
Att:
Greenways 2-3 Lewisham Borough
Tom Reardon 8

Andy Pierce 85

 

Martin Sontan 4

Montel Williams 40

Tom Cotillard 88

Att:
Lydd Town 2-1 Larkfield & New Hythe
Ryan Philpott 28, 47 Stuart West 16
Att: 78
Tooting Bec 2-1 SC Thamesmead
Alex Keating 1, 59 Mayowa Olufeko 50
Att:

 


 

Wednesday 14th September

Premier Division

Erith Town 3-2 Glebe
Ladic Melconian 56

James Trueman 63

Harry Taylor 76

James Dyer 14

Jamie Philpot 87

 

Att: 90
Holmesdale 2-1 Welling Town
Nathaniel Olawole 31

Darmando Lawrence 84

Abi Davies 69

 

Att: 52
Kennington 1-2 Lordswood
Rajan Sahni 3(p) George Acland 13, 42
Att: 105
Phoenix Sports 2-1 Fisher
Ryan Hayes 15

Andy Pugh 70

Isaac Thompson 74

 

Att: 92

First Division

Croydon 1-1 AFC Whyteleafe
Lee Peacock 78 Temi Alaka 54
Att: 110
Lydd Town 2-2 Faversham Strike Force
Gary Lockyer 50

Ryan Philpott 54

Adam Benfield 18

Tom Axford 43

Att: 75

 


 

Tuesday 13th September

Premier Division

Erith & Belvedere 6-2 Punjab United
Tyrell Richardson-Brown 16

Tunde Aderonmu 24, 64

Danny Lear 43

Rory Ward 85

Malachi Hudson 88

Arun Suman 19

Lea Dawson 23

 

 

 

Att: 75
Hollands & Blair 0-0 Canterbury City
x x
Att:
Stansfeld 1-0 Rusthall
Tommy Whitnell 87
Att:
Tunbridge Wells 2-0 Sutton Athletic
Robbie Bissett 46

Rhys Bartlett 85

 

 

Att: 141
Whitstable Town 0-2 Bearsted
 

 

Jon Rogers 71

Jordan Ababio 76

Att: 245

First Division

Meridian VP 1-0 Forest Hill Park
Douane West 83
Att: 27

 


 

Monday 12th September

Premier Division

K Sports 3-2 Deal Town
Callum Rollings 16

Billy Lewins 32

Jordan Sarfo 71

Aaron Millbank 34, 50

 

 

Att: 56

 


 

Wednesday 7th September

First Division

Croydon  3-1 Bermondsey Town
David Green 7, 59
Lee Peacock 66
Joshua Hinton 47

 

Att: 75
FC Elmstead 0-2 SC Thamesmead
 

 

Mayowa Olufeko 45

Aiden Smith  53

Att: 66
Larkfield & New Hythe 3-1 Staplehurst Monarchs
Stuart West 45

Luke Burdon 59

Dan Lott 90

Ryan Gill 27

 

 

Att: 161

 


 

Tuesday 6th September

FA Cup First Round Qualifying

Spelthorne Sports 0-4 Fisher
 

 

 

 

Oseman Usifoh 24

Manny Shoderu 40(p)

Jacob Katonia 45

Isaac Thompson 73

Att:

FA Vase First Round Qualifying

Clapton 0-1 Punjab United
Paul Vines 47
Att: 80 Played at Punjab United

Premier Division

Erith & Belvedere 2-1 Phoenix Sports
Danny Lear 9, 33 Marcus Elliott 50
Att:
Welling Town 0-3 Erith Town
 

 

Tom Ash 24

Steadman Callender 55, 58

Att: 55

 


 

Monday 5th September

First Division

Greenways 5-2 Snodland Town
Tom Reardon 6

Oscar Saxton 15

Rhys Macfoy 30, 65, 77

Josh Jackson 3, 40

 

 

Att:

 


 

Saturday 3rd September

FA Cup First Round Qualifying

Fisher 1-1 Spelthorne Sports
Manny Shoderu 66(p) Josh Remedios 10
Att: 169
Phoenix Sports 4-1 Rusthall
Marcus Elliott 7, 30

Ryan Hayes 42

Manny Oshinowo 80

Dan Blunn 90

 

 

Att:

Premier Division

Bearsted 1-2 Erith & Belvedere
Sam Stace 48

 

Tyrell Richardson-Brown 8

Ben Wilson 69

Att: 92
Deal Town 4-1 Lordswood
Riley Alford 51

Aaron Millbank 75

Connor Coyne 82

Ben Chapman 87

Kameiko Pope-Campbell 10

 

 

 

Att: 346
Hollands & Blair 7-1 K Sports
Joe Kane 5

George Hall 12

Rob Gillman 58

Ben Brown 71, 84

Sam Bewick 80

Charlie Gill 90

Richard Jimoh 24(p)

 

 

 

 

 

Att: 42
Punjab United 1-1 Holmesdale
Hugh Samuels 56 Emiliano Lika 85
Att: 86
Stansfeld 3-1 Canterbury City
Ollie Milton 34

Aiden Hayes 58

Rob Hughes 80

Danny Walder 90

 

 

Att: 30
Sutton Athletic 1-1 Glebe
Kola Salami 90 Harry Gamble 10
Att: 56
Whitstable Town 1-3 Welling Town
Matt Gething 9

 

 

Ryan Styles 11

Liam Spellward 24

Sam Bailey 30

Att: 489

First Division

Croydon 2-1 Lewisham Borough
David Green 39

Jorden Mbola 78

Edward Opoku-Asiamah 65

 

Att: 140
Faversham Strike Force 8-4 Bridon Ropes
Tom Barton 14, 70, 78

Marshall Wratten 41, 65, 83

Joe Kay 80

Kane Taylor 86

Eke Goodluçk 25, 55(p)

Jack Kirby 44

Gibson Perkin-Donson 85

 

Att: 67
Forest Hill Park 1-2 Lydd Town
Charlie Dale 39

 

Harry Alexander 80

Craig Calvert 90

Att: 47
Greenways 1-0 FC Elmstead
Tom Reardon 30
Att:
Meridian VP 0-2 Staplehurst Monarchs
 

 

Brad Large 45

Dan Brann 67

Att: 14
Snodland Town 2-1 AFC Whyteleafe
Josh Jackson 48

Josh Froggatt 65

Nile Waite 32

 

Att: 150
Tooting Bec 2-2 Larkfield & New Hythe
Eoin Bolger 78(p)

Matthew Stone 88

Luke Burdon 40

Stuart West 90

Att:

 


 

Friday 2nd September

FA Cup First Round Qualifying

Three Bridges 2-1 Erith Town
Kieron Pamment 2

Curtis Gaylor 45

Alfie Eldridge 14

 

Att: 295

Wednesday 31st August

Premier Division

Canterbury City 0-3 Whitstable Town
 

 

 

Matt Gething 8

Harry O’Donnell 15

James Huggins 60

Att: 145

 


ARCHIVES – August 2022

ARCHIVES – July 2022





P