Archives – Results – October 2021

 


Saturday 30th October

Premier Division

Chatham Town 2-4 Glebe
Jack Evans 7

Dan Bradshaw 13

 

Aaron Watson 1, 41

Sol Baugh 20

Jamie Philpot 22(p)

Att: 582
Erith Town 0-2 Sheppey United
 

 

Jack Midson 34(p)

Junior Aikhionbare 82

Att: 98
Fisher 3-0 Deal Town
Lee Weemes 5

Christian Udo 75

Isaac Thompson 78

 

 

 

Att: 252
Hollands & Blair 2-0 Holmesdale
Billy Lewins 52, 58
Att:
Kennington 1-2 Erith & Belvedere
Gary Lockyer 44

 

Harvey Brand 34

Tyler Anderson-Parr 57

Att: 123
Punjab United 2-4 Crowborough Athletic
Will Johnson-Cole 87, 89(p)

 

Rhys Bartlett 5, 20, 31

Harry Osborne 52

Att:
Rusthall 1-3 Lordswood
Ryan Styles 42

 

 

Rob Gillman 18

Harley Gorse 65

Charlie Gill 72

Att: 242
Tower Hamlets 1-3 Bearsted
Benas Vaivada 7

 

 

Jon Rogers 33

Jordon Ababio 55

Shae Echema 85

Att:
Welling Town 0-3  K Sports
 

 

 

Harvey Killick 27

Segun Ikudehinbu 69

Tariq Ibrahim 74

Att: 39

First Division

Croydon  2-2 Faversham Strike Force
Richard Pingling 20(p), 80

 

Tom Barton 3

Ali Wren 9

Att: 65
FC Elmstead 1-0 Forest Hill Park
Joedon Gugas-Cowin 63
Att: 14
Larkfield & New Hythe 1-1 Bridon Ropes
Jake Beecroft 73(p) Mojeed Adisa 4
Att: 117
Lewisham Borough 3-2 Greenways
Aidan O’dwyer 56

Ezekiel Paul 65

Bryan Zepo 89

Tom Reardon 72, 90

 

 

Att:
Meridian VP 1-2 Westside FC
Ben Eades 79

 

Matt Cheeseman 29

Ayman Dahdouh 60

Att:
Rochester United 4-0 Chessington & Hook
Lucas Payne 20

Robbie Summerhayes 45

Lewis Wood 76

Emiliano Regini Moran 88

 

 

 

Att:
SC Thamesmead 3-2 Lydd Town
England Kurti 10

Joe Matthews 84

Meshac Ogazi 90

Bradley Baker 28

Ryan Philpott 56

 

Att: 60
Snodland Town 1-2 Sutton Athletic
Caine Smith 80

 

Dan Gunner 58(p)

Theo White 90

Att:
Stansfeld 0-2 Tooting Bec
Joe Borland 90

 

Panikos Oritis 54

Ed Mbango 85

Att: 40
Staplehurst Monarchs 3-4 Kent Football United
James Jeffrey 8, 88

Sam Jones 39

 

Antonio Gonnella 14

Jerome Walker 34, 74

Javen Palmer 53

Att: 38

 


 

Friday 29th October

First Division

Canterbury City 0-4 Tunbridge Wells
 

 

 

 

Matt Gething 19

Connor Pring 31

Frankie Griffin 36

Miles Cornwell 78

Att: 140

 


 

Wednesday 27th October

London FA Senior Cup

Clapton FC 0-3 Erith Town
 

 

 

Fred Obasa 46

Daniel Palfrey 48

Tolu Jonah 90

Att: 40

 


 

Tuesday 26th October

Premier Division

Bearsted 2-2 Deal Town
Daniel Melvin 40

Andy Irvine 78

Tom Chapman 41

Ben Chapman 90

Att: 100
Hollands & Blair 0-1 Chatham Town
Jack Evans 22
Att: 504
Sheppey United 2-1 Kennington
Helge Orome 31

Ashley Sains 45

Tom Scorer 8

 

Att: 388

 

First Division

Stansfeld 1-0 SC Thamesmead
Ross Morley 52
Att: 53

 

Sussex Senior Cup

Crowborough Athletic 1-3 East Preston
Ollie Styles 10

 

 

Harry Margeson 41

Cameron Lineham 43

Shane Brazil 82

Att:

 

Surrey Senior Cup

Redhill 2-2 Croydon
Sam King 75

Nathan Hogan 90

JP Rylah 51

Richard Pingling 86

Att: 76 Croydon win 5-4 on pens 

 


 

Saturday 23rd October

Premier Division

Bearsted 0-3 Erith Town
 

 

 

Taylor McDonagh 12

Tolu Jonah 22

Steadman Callender 60

Att: 40
Crowborough Athletic 4-1 Canterbury City
Harry Osborne 4

Elliot Duncan 40

Rhys Bartlett 58, 89

Josh Strouts 84

 

 

Att:
Welling Town 1-0 Hollands & Blair
Richard Jimoh 90+9
Att: 43

First Division

Chessington & Hook 1-2  Lydd Town
Alex Adejokun 10 Bradley Baker 8(p), 80
Att: 40
Faversham Strike Force 2-4 Lewisham Borough
Tom Axford 61(p)

Ali Wren 75

 

Ezekiel Paul 13, 44

Kushall Campbell-Palmer 40

Raphael President 90

Att:
Greenways 3-3 Larkfield & New Hythe
Farai Maganga 50

Simon Walton 52

Levi Gold 70

Josh Jackson 11

Hicham Akhazzan 54

Jack Bates 89

Att: 40
Sutton Athletic 3-2 Croydon
Conor Evans 37, 70

Joby Smith 64

Richard Pingling 32(p) 75(p)

 

Att: 68
Westside FC 1-5 FC Elmstead
Zachary Johnson Read 56

 

 

 

 

Joedon Gugas-Cowin 2

Joe Plant 62

Luke Alliband 63

Kola Salami 65

Paul Lee 90

Att: 11

FA Vase First Round

Chatham Town 6-0 Alresford Town
Matt Bodkin 14

Dan Bradshaw 45, 88, 90

Jack Evans 67, 70

 

 

 

Att: 388
Crawley Down Gatwick 3-2 Lordswood
Charlie Pitcher 7

Phil Johnson 45, 67

Kyle McDowell 11

Tom Carter 84

Att:
Deal Town 4-0 Kennington
Alfie Foster 6

Ben Chapman 31, 41

Kane Smith 33

 

 

 

Att: 423
Fisher 1-2 Badshot Lea
Michael Sarpong 57 Tane Caubo 29, 62
Att: 182
Frimley Green 2-1 Rochester United
Jamie Hoppitt 35

Ross Murdoch 85

Rex Ejimonyoabala 48

 

Att:
Harefield United 3-0 Kent Football United
Steven Green 8

Richard Pacquette 65

Louis Bircham 84

 

 

 

Att:
Hilltop 2-3 Tunbridge Wells
Frank Lukas 10

Ali Bomaye 16

Matt Gething 2, 43

Regan Corke 13

Att:
Holmer Green 1-3 Glebe
Unknown 87

 

Sam Johnson 34

Jamie Philpot 82, 84

Att:
Holmesdale 1-1 Athletic Newham
James Shield 89 Richard Kone 28
Att: 49 Newham win on pens 
Milton United 2-1 Bridon Ropes
Tom Stanley 3(p)

Harry Thomas 63

Jack Kirby 14

 

Att:
Pagham 1-1 Snodland Town
Jack Langford 5 Patrick Bishden 12
Att: Pagham win on pens 
Sheppey United 4-0 Forest Hill Park
Taurean Roberts 4, 39

Liam Gillies 34

Own Goal 90

 

 

Att: 289
Stansfeld 3-1 Staplehurst Monarchs
Sam Smith 1, 45

Macey Malyon 3

Unknown 76

 

Att:

 

London FA Senior Trophy

Tooting Bec 4-1 Metrogas
Ed Mbango 15, 40, 68

Ali Wiltshire 33

Antonio Giuseppe 50

 

Att:

 


 

Friday 22nd October

FA Vase First Round

Southall 3-0 Erith & Belvedere
Anthony O’Connor 9, 46

Unknown 76

x

 

Att:

 


 

Wednesday 20th October

London FA Senior Cup

Tower Hamlets 2-5 Cray Valley PM
Wade Odedoyin 20

Akwo Tarh 45

 

 

 

Elliot Assi 19

Harry Day 31

Jack Sammoutis 33

Francis Babalola 49

Josh Kelsey 87

Att:

Kent FA Senior Trophy

FC Elmstead 0-2 Hollands & Blair
 

 

Sid Hopkins 50

Sam Itauma 78

Att:

 


Tuesday 19th October

Premier Division

Crowborough Athletic 0-2 Chatham Town
 

 

Dan Bradshaw 57

Andy Pugh 87

Att: 149

London FA Senior Cup

 Fisher  0-2  Brentford B 
 

 

Dom Jefferies 22

Tristan Crama 73

Att: 425
 Glebe  4-0  Phoenix Sports 
Ryan King-Elliot 27

Antone Douglas 48

Aaron Watson 77

Jamie Philpot 90

 

 

 

Att:

 


 

Monday 18th October

Kent FA Senior Trophy

Greenways 2-1 Stansfeld
Simon Walton 78(p)

Levi Gold 90

Cameron MacMillan 16

 

Att:

 


 

Saturday 16th October

Kent FA Senior Trophy

Canterbury City 0-4 Erith & Belvedere
Chris Dixon 16, 17

Keanan Allassani 61

Gary Alexander 90

Att: 70
Croydon 0-2 Chatham Town
Andy Pugh 42

Jon Pilbeam 90

Att: 97
Glebe 9-0 Farnborough OBG
Ryan King-Elliott 21, 72

Charlie Penny 26, 31, 49

Dom Duval 29

Jamie Philpot 75

Manny Shoderu 78, 90

Att:
Holmesdale 2-0 Faversham Strike Force
Jame Rawsthorne 90

Cameron Gyeabour 90 +2

 

 

Att: 28
K Sports 1-2 Lewisham Borough
Max Morgan 53

 

Bryan Zepo 59(p)

Unknown 89

Att: 38
Kennington 1-5 Deal Town
Gary Lockyer 55

 

 

Tom Chapman 17, 65, 74

Alfie Foster 41

Own Goal 59

Att: 152
Lydd Town 3-2 Kent Football Utd
Own Goal 11

Bradley Baker 60(p)

Dale Horton 83

Javlon Palmer 17

Cairo Duhaney-Burton 62

 

Att:
Meridian VP 0-5 Erith Town
Alfie Eldridge 21, 25, 43

Michael Power 33, 45(p)

Att:
Punjab United 3-4 Rusthall
Chandler Kasai 2

Paul Vines 18(p)

Joe Jarvis 48

Luke Adams 34

Ash Sheppard 58, 90

Callum Taylor 77

Att: 65
SC Thamesmead 0-3 West Wickham
 

 

Jack Doyle 26

Josh Tutt 40

Pat Keane 63

Att: 38
Snodland Town 0-0 Larkfield & New Hythe
x x
Att: Larkfield win 5-3 on pens
Sutton Athletic 1-2 Welling Town
Arlie Desanges 74

 

Ayub Kadiri 27

Nathan Scarborough 70

Att: 38

Premier Division

Tower Hamlets 0-4 Crowborough Athletic
 

 

Ollie Hyland 35

Kieran Scantlebury 46

Elliott Duncan 55

Jacob Lambert 62

Att:

First Division

Chessington & Hook 2-6 Bridon Ropes
Joe Avery 78

Kareem Akinnibi 90

 

Ladic Melconian 15(p), 44, 50

Jack Kirby 36, 40

John Woodcock 70

Att: 30
Forest Hill Park 0-1 Westside FC
Josh Cover 80
Att:

 


 

Friday 15th October

Kent FA Senior Trophy

Sheppey United 4-0 Tunbridge Wells
Billy Bennett 49, 80, 90

Taurean Roberts 85

Att: 488

 


 

Wednesday 13th October

Premier Division

Canterbury City 3-0 Lordswood
Josh Strouts 29

Sammi Takaloo 30

Josh Dorling 78

 

 

 

Att: 91
Erith Town 3-1 Fisher
Michael Power 45(p), 63

Dan Palfrey 56

Tumba Bokula 7

 

Att: 79
Holmesdale 4-0 Welling Town
Nathan Palmer 11

Owen Punselie 47

William Polius 50

Kamieko Pope-Campbell 90

 

 

 

 

Att: 73

First Division

Westside FC 1-2 Tooting Bec
Francis Mampola 42 Ali Wiltshire 21, 88
Att: 27

Kent FA Senior Trophy

Staplehurst Monarchs United 1-7 Chatham Town
Kieran Pallet 20

 

 

 

Andy Pugh 38, 40

Jude Watts 42, 65

Jack Richards 44, 45

Kian Garlinge 69

Att: 155

 

Tuesday 12th October

London FA Senior Trophy

 Hilltop FC 2-1  SC Thamesmead
Muhamud Mohammad 4, 7 Bode Olajide 10
Att: 56

 


 

Monday 11th October

First Division

 Greenways  3-3  Sutton Athletic 
Simon Walton 6

James Austin 45

Andy Pierce 90

Theo White 15

Conor Evans 24

James Sutherland 40

Att:

Saturday 9th October

Premier Division

Chatham Town 5-1 Tunbridge Wells
Dan Bradshaw 34, 57, 70

Jack Evans 37(p)

Andy Pugh 80

Matt Gething 55

 

 

Att: 647
Erith & Belvedere 3-2 Welling Town
Calum McGeehan 11

Ollie Bate 48

Joe Gbode 78

Richard Jimoh 17

Own Goal 34

 

Att: 135
Erith Town 3-0 Hollands & Blair
Jude Jeffrey 7

Harry Gamble 39

Michael Power 71

 

 

 

Att: 53
Fisher 1-0 Punjab United
Courtney Swaby 16
Att:  236
K Sports 2-3 Bearsted
Mackenzie Gardiner 48

Kane Butler 52(p)

 

Harrison Hatfull 5

Own Goal 60

Sam Stace 61

Att: 73
Kennington 4-1 Crowborough Athletic
Gary Lockyer 50, 82, 86

Robbie Dolan 79

Elliot Duncan 76

 

Att:132
Lordswood 0-6 Glebe
 

 

Matt Parsons 21

Lauris Chin 33, 54, 64

Sam Johnson 77

Kalvin Moraith-Gibbs 87

Att: 70
Rusthall 2-1 Canterbury City
Myro Pires Costa 16

Ashley Sheppard 89

Will Oliver 76

 

Att:
Sheppey United 1-0 Holmesdale
Jack Midson 11
Att: 391
Tower Hamlets 0-4 Deal Town
 

 

Macauley Murray 50(p)

Alfie Foster 52

Rene Rivera 78

Troy Howard 81

Att:

First Division

FC Elmstead 2-2 Lydd Town
Joe Plant 33

Kola Salami 48

Dale Horton 1

Brad Baker 68

Att: 21
Kent Football United 0-4 Bridon Ropes
 

 

Ladic Meloconian 21(p), 49, 71

Nathan Simpson 72

Att: 31
Larkfield & New Hythe 2-0 Sutton Athletic
Luke Baptiste 61

Ethan Stewart 89

 

 

Att: 70
Rochester United 2-2 Greenways
Reece Gillies 19(p)

Rex Ejimyeabala 86

Brad Cross 26

Josh Taylor 69

Att: 165
Stansfeld 3-1 Chessington & Hook
Ollie Milton 26

Jack Carthy 74, 80(p)

Deji Alabi 8

 

Att:
Staplehurst Monarchs 0-1 Snodland Town
x Caine Smith 2
Att: 147
Westside FC 0-2 Faversham Strike Force
Marlon Pinder 85

 

Ali Wren 63

Tom Barton 69

Att: 19

London FA Senior Trophy

Lewisham Borough 1-0 Cockfosters Res
Ezekiel Paul 80
Att:
Meridian VP 7-1 Redbridge Res
George Luck 15

Ben Eades 43

Jack Mahon 44

Marcus Cassius 45

Darrell Thompson 71

Steve Karkari 75, 86(p)

Khalifa Alkhalifa 52

 

 

 

 

Att:
Peckham Town 1-6 Croydon
Montella Joshua 82

 

 

 

Richard Pingling 6, 55, 65

Ebenezer Amissah 13

Nick Wilson 59

Michael Campbell 90

Att: 202 12:30pm K.O





Wednesday 6th October

Premier Division

Canterbury City 1-7 Sheppey United
Sam Hallet 26

 

 

 

Malachi Hudson 28

Jack Midson 32(p), 34

Michael Freiter 40, 53

Jefferson Aibangbee 86, 88

Att: 165

First Division

Bridon Ropes 1-3 Stansfeld
Adam Cooke 23

 

 

Casey Killilea 15

Jack Carthy 20

Ollie Milton 74

Att:
Croydon 1-2 Forest Hill Park
Josh Owen 16

 

Blessing Hombessa 30

Jason Johns 71

Att: 85
FC Elmstead 1-2 Kent Football Utd
Kola Salami 49

 

Antonio Gonnella 40

Rodney Erouter 45

Att: 28
Faversham Strike Force 0-5 Snodland Town
 

 

 

 

Caine Smith 20, 40

Lee Friend 53

Ted Hodges 60

Jordan Payne 80

Att:
Staplehurst Monarchs 2-1 Rochester United
James Jeffrey 85, 90 Lewis Wood 55
Att: 140





Tuesday 5th October

Premier Division

Crowborough Athletic 1-4 Erith & Belvedere
Dom Welsh 90

 

 

Henry Dasofunjo 7

Drew Allassani 62

Oliie Bate 64, 67

Att: 102
Deal Town 3-0 K Sports
Troy Howard 22, 80

Max Niblett 50

 

 

Att: 209
Glebe 5-1 Rusthall
Jamie Philpot 8, 29, 60(p), 62

Aaron Watson 13

Ryan Styles 68

 

Att: 102
Kennington 3-3 Hollands & Blair
Gary Lockyer 4, 40

James Haylock-Ashdown 26

Jack Hardy 2

Harry Kingdon 78, 79

Att: 142
Lordswood 1-5 Chatham Town
Josh Gilbert 75

 

 

 

Dan Bradshaw 10, 59

Tommy Smith 13

Jack Evans 21

Andy Pugh 90(p)

Att: 225
Punjab United 5-4 Tower Hamlets
Damian Ramsamy 2

Arun Suman 6

Will Johnson-Cole 21

Paul Vines 40, 90

Asad Ahmed 31

Wale Odedoyin 46, 79, 81

 

 

Att: 43
Tunbridge Wells 5-2 Bearsted
Matt Gething 2

James Nurden 46

Ryan Cheek 51

Regan Corke 72, 89

Jordan Ababio 33

Sam Stace 78(p)

 

 

Att:
Welling Town 0-2 Erith Town
 

 

Sam Bailey 36

Fred Obasa 80

Att: 73

 

First Division

Larkfield & New Hythe 5-1 Lydd Town
Luke Baptiste 4, 51

Hicham Akhazzan 16

Josh Jackson 46

Jack Bates 80

Brad Baker 90

 

 

 

Att: 72
Tooting Bec 2-1 Chessington & Hook
James Parsons 44

James Curran 90

Ajani Laing 60(p)

 

Att:

 


 

Monday 4th October

First Division

SC Thamesmead 4-1 Meridian VP
Mayowa Olufeko 40, 68

Danny Edwards 45

England Kurti 85

Steve Karkari 1

 

 

Att: 80

 


Saturday 2nd October

Premier Division

Bearsted 2-2 Erith & Belvedere
Daniel Melvin 4

Jordan Ababio 8

Drew Allassani 27

Calum McGeehan 47

Att: 56
Canterbury City 2-2 Erith Town
Tom Cousins 26

Rob Lawrence 90

Taylor McDonagh 63

Alfie Eldridge 83

Att: 60
Deal Town 3-0 Glebe
Rene Rivera 68

Alfie Foster 77

Joe Reeves 79

 

 

 

Att: 176
Fisher 0-1 Chatham Town
Chris Lawal 90
Att: 146
Hollands & Blair 4-1 Crowborough Athletic
Darren Cooper 22

Louis Valencia 26

Billy Lewins 36

Ben Brown 86

Jack Funnell 83

 

 

 

Att:
Holmesdale 3-0 Lordswood
Victor Aiyelabola 47

Owen Punselie 82

Nathan Palmer 86

 

 

Att: 41
K Sports 3-2 Tower Hamlets
Kane Butler 50

Ryan Young 80

Max Morgan 82

Wale Odedoyin 4

Unknown 90

 

Att: 30
Rusthall 3-5 Kennington
Josh Biddlecombe 36

Luke Adams 39

Armando Pires Costa 83

Gary Lockyer 1, 10, 48

Robbie Dolan 67

James Haylock-Ashdown 72

Att: 116
Welling Town 2-3 Sheppey United
James Miles 54

Taylor Robinson 67

Billy Bennett 8

Jack Midson 52, 87(p)

Att: 87

 

First Division

 

Chessington & Hook 2-2 Staplehurst Monarchs
Deji Alabi 52

Own Goal 70

James Jeffrey 20, 35

 

Att: 35
Croydon 4-1 Larkfield & New Hythe
Tim Beckford 50

JP Rylah 70

Michael Campbell 76

Josh Owen 90

Own Goal 21

 

 

 

Att: 66
Forest Hill Park 0-2 Bridon Ropes
Jacob Kalonda 49

Ladic Melconian 90(p)

Att:
Meridian VP 1-4 Tooting Bec
Scott Wason 57

 

 

Ed Mbango 2, 80

Jack Martin 19

Ali Wiltshire 88

Att: 9
SC Thamesmead 3-3 Faversham Strike Force
Billy Shinners  54

England Kurti 58, 80

 

Tom Barton 29

Tom Axford 40(p)

Ali Adam 87

Att: 50
Snodland Town 1-0 FC Elmstead
Lee Friend 47
Att:
Stansfeld 2-0 Lewisham Borough
Jack Carthy 34(p)

Dan Parkinson 55

 

 

Att: 40
Sutton Athletic 4-3 Kent Football United
Conor Evans 12, 39

Sean Nicholls 59

Arlie Desanges 72

Rodney Eruotor 3, 57(p)

Javlon Campbell 90

 

Att: 24

 


Archive Results – September 2021

Archive Results – August 2021

Archive Results – July 2021





P