Archives – November Results

scefl season November 2019

FA Vase Third Round – 30th November

Chatham Town 1-0 Welling Town FT
Paul Vines 28
Att:281
Corinthian 2-1 Ascot United FT
Oscar Housego 7

Jack Mahoney 35

Ian Davies 25

 

Att:75
Deal Town 2-0 Southall FT
Connor Coyne 71, 81
Att:296
Glebe 1-0 Newhaven FT
Jamie Philpot 74
Att:??

 

 


Premier Division – 30th November

Erith & Belvedere 1-1 Beckenham Town FT
Ramell Lake 72 Stefan Cox 90
Att:63
Erith Town 2-1 Crowborough Ath FT
Steadman Callender 42, 63 Tom Pearson 80(p)
Att:50
Greenwich Borough 1-3 Hollands & Blair FT
Malik Ouani 75

 

Harry Goodger 15, 44(p)

Harry Kingdon 56

Att:??
K Sports 0-1 Tunbridge Wells FT
x Fjord Rogers 55
Att:70
Punjab United 0-1 Lordswood FT
x Emmanuel Maja 67
Att:38
Sheppey United 2-0 Fisher FT
Danny Leonard 41

Dan Bradshaw 47

 

 

Att:232

 

 


First Division – 30th November

Bridon Ropes 2-3 Sutton Athletic FT
Pat Giavagnoli 23

Liam Donaldson 90

 

Luke Coleman 12

Conor Evans 38

George Bryan 73

Att:50
Croydon 2-0 Snodland Town FT
Martin Smith 48, 62 x
Att:52
FC Elmstead 5-1 Meridian VP FT
Jerome Walker 19, 73

Jordan Samuel 28, 43

Alvin Turyatemba 80

George Kerenski 33

 

 

Att:9
Forest Hill Park 2-1 Greenways FT
Jefferson Aibangbee 52, 68 Own Goal 37
Att:28
Holmesdale 1-0 SC Thamesmead FT
Nathan Palmer 81 x
Att:33
Kennington 4-1 Kent Football Utd FT
Joe Fisher 41(p)

Own Goal 51

James Haylock 66

Tom Scorer 83

David Olayokun 37

 

 

 

Att:67
Rusthall 1-2 Rochester United FT
Reuel Powell Downey 50

 

Harrison Hume 44(p)

Own Goal 66

Att:121

 

 



Surrey Senior Cup – 26th November

Virginia Water 1-2 AFC Croydon FT
Unknown 73

 

Bankole Koroma 7

Dominic Ogun 90

Att:??

 

 


Challenge Cup – 25th November

Greenways 0-4 Kennington FT
Danny Lear 86

 

 

 

Gary Clarke 17

Dale Horton 49

Craig Calvert 56

James Haylock 75

Att:??

 

 


Premier Division – 23rd November

Canterbury City 4-0 Erith & Belvedere FT
Jordan Wright 9, 41

Matt Day 26

Luke Burdon 80

 

 

 

Att:62
Chatham Town 3-0 Crowborough Ath FT
Paul Vines 33

Jack Evans 53

Jon Pilbeam 90

 

 

Att:363
Deal Town 1-2 Tunbridge Wells FT
Ben Cardwell 41

 

Jason Thompson 14

Ryan Cheek 57

Att:201
Erith Town 5-0 Greenwich Borough FT
Ralique Lawrence 3

Michael Power 49

Joe Bingham 60, 63

Steadman Callender 80

 

 

 

 

Att:37
Punjab United 2-1 Welling Town FT
Will Johnson Cole 43

George Goodwin 60

Adam O’Neill 63(p)

 

Att:38

 

 


First Division – 23rd November

Rochester Utd 6-0 Snodland Town FT
Reece Gillies 5, 17, 63

Harrison Hume 37

Louis Dos Santos 46

Callum Peck 57

 

 

 

 

Att:61

 

 


Kent FA Senior Trophy – 23rd November

Lordswood 3-2 K Sports FT
Klaudio Krasniqi 22

Daniel Pepple 50, 52

Jordan Ababio 76, 82(p)

 

Att:??
Bearsted P-P West Wickham P
x x
Att:??
Hollands & Blair 1-2 Beckenham Town FT
Caleb Bearman-Dyce 81

 

Shameek Farrell 40

Mudiagha Wanogho 75

Att:81
Fisher 1-2 Sheppey United FT
Greg Akpele 48(p)

 

Dan Bradshaw 26

Laurent Hamici 45

Att:147
Glebe 2-1 Greenways FT
Jamie Philpot 18(p), 75 Danny Lear 90
Att:??

 

 


London FA Senior Trophy – 23rd November

Bridon Ropes 3-2 Croydon FT
Liam Donaldson 23

Nathan Simpson 45

Jordan Downes 59

Levi Shango 34

Unknown 82

 

Att:??
FC Elmstead 0-1 Forest Hill Park FT
x Joji Phillips 16
Att:15
Kent Football Utd 0-2 Peckham Town FT
x Jeffrey Leslie 8, 12
Att:31

 

More to be added here shortly!

P