Archives – January 2020 Results

Archives – January 2020 Results

SCEFL Premier Division – 28th January

Punjab United 0-3 Bearsted FT
 

 

 

  Emmanuel Oluwasemo 5

Mateusz Wlodarczayk 13

James Bessey-Saldanha 83

 
  Att:63    

 

 


SCEFL Challenge Cup – 28th January

Corinthian 0-2 Erith Town FT
 

 

  Michael Power 22(p)

Tony Robinson 32

 
  Att:53    
AFC Croydon A-A Chatham Town ET
Jake Rose 20

Emanuel Oloyede 62

  James Jeffrey 64(p), 67

 

 
Floodlight Failure  Att:??    
Glebe 1-0 Rusthall FT
Vance Bola 11      
  Att:65    

 

 


Kent FA Senior Trophy – 25th January

Glebe 2-6 Beckenham Town FT
Jordan Johnson 7

Vance Bola 15

 

  Harvey Brand 9

Ryan Hall 13, 18

Malik Nosike 31, 52, 60

 
  Att:102    

 

 


SCEFL Premier Division – 25th January

Canterbury City 0-5 Tunbridge Wells FT
 

 

 

 

  Chris Lawal 7

Jordan Wells 20

Matt Day 54

Euan Sahadow 70

Rhys Bartlett 84

 
  Att:85    
Chatham Town 2-1 AFC Croydon FT
Own Goal 62

Matt Bodkin 64

  Jake Rose 73

 

 
  Att:310    
Corinthian 4-1 Lordswood FT
Jack Mahoney 10

Luke Tanner 50, 67

Kameron Gyeabour 81

  Luke Medley 90

 

 

 
  Att:53    
Erith & Belvedere 0-3 Hollands & Blair FT
 

 

  Stuart West 73

Connor Heffernan 78

Caleb Bearman 82

 
  Att:75    
Fisher 0-0 Erith Town FT
x   x  
  Att:121    
K Sports 2-2 Deal Town FT
James Alderman 20

Robbie Dolan 56

  Ben Chapman 10

Steve O’Brien 82(p)

 
  Att:??    
Sheppey United 5-0 Punjab United FT
Dan Bradshaw 15

Miles Cornwell 45, 72

Renford Tenyue 78

Laurent Hamici 86

   

 

 
  Att:237    
Welling Town 1-4 Bearsted FT
Elyon Marshall-Katung 21

 

 

  David Baranowski 6

James Bessey-Saldanha 24, 43

Lucian Scarlatt 66

 
  Att:??    

 

 


SCEFL First Division – 25th January

Bridon Ropes 2-3 Rusthall FT
Gibson Perkin-Donson 47

Jack Kirby 66

 

  Lorenzo Cuozzo 42

Tommy Lawrence 51

Reuel Powell-Downey 86

 
  Att:41    
FC Elmstead 2-1 Kent Football Utd FT
Jordan Samuel 36

Richard Atkins 77

  David Olayokun 76

 

 
  Att:26    
Kennington 1-0 Sutton Athletic FT
James Haylock-Ashdown 11   x  
  Att:89    
Lewisham Borough 1-5 Holmesdale FT
Ijah Currie-Wilson 40(p)

 

 

  Nathan Palmer 12, 15, 51

Andy Constable 19

Germaine Jeannoel 75

 
  Att:??    
Lydd Town 4-2 Greenways FT
Bradley Baker 40

Ryan Smith 49(p)

Own Goal 79

Dale Horton 84

  Danny Lear 7

Lewis Wood 30

 

 

 
  Att:??    
Snodland Town 1-1 Meridian VP FT
Stephen Sage 25   Own Goal 1  
  Att:34    

 

 


 

SCEFL Premier Division – 22nd January

Hollands & Blair 1-1 K Sports FT
Harry Goodger 89   George Benner 90  
  Att:118    

 

 


SCEFL Challenge Cup – 22nd January

Canterbury City 0-2 Tunbridge Wells FT
 

 

  Euan Sahadow 12

Josh Frogatt 44

 
  Att:53    

 

 


London FA Senior Cup – 22nd January

Erith Town 2-1 Tooting & Mitcham FT
Ralique Lawrence 72

Danny Phillips 90

  Dominic Morgan-Griffiths 14

 

 
  Att:37    

 

 


Hospitals Charity Cup – 22nd January

Snodland Town 1-1 FC Elmstead FT
Harry Sheridan 10   Ahmed Deen 83  
(Snodland win 5-4 on pens) Att:30    

 

 





SCEFL Challenge Cup – 21st January

Deal Town 2-2 Bearsted AET
Kane Smith 25

Ben Chapman 98

  Jon Rogers 36

James Bassey-Saldanha 104

 
Deal win 3-1 on pens Att:110    
Sutton Athletic 4-1 Forest Hill Park FT
Arlie Desanges 15, 43, 72

Callum Flynn 45

  Ollie Milton 90

 

 
  Att: 25    

 

 


Surrey Senior Cup – 21st January

AFC Croydon 2-0 Guildford City A
Nahum Green 8

Jake Rose 19

  x

 

 
  Att:?? Match Abandoned at HT – Frozen pitch  

 

 


FA Vase Replay – 18th January

Binfield 3-3 Deal Town AET
Asa Povey 7

George Short 47

Liam Gavin 110

  Ben Chapman 37, 68

Jack Paxman 107

 

 
  Att:346 Deal Town win 7-6 on pens!  

 

 


Kent FA Senior Trophy – 18th January

Beckenham Town P-P Glebe P
x   x  
  Att:??    
Corinthian 3-0 Kennington FT
Luke Tanner 40

Jack Bath 76

Jack Mahoney 90

     
  Att:??    
Lordswood 1-2 Bearsted AET
Luke Medley 116

 

  Jon Rogers 113

Nodi Bobomurodov 120

 
  Att:??    
Sheppey United 1-0 Erith Town FT
Danny Leonard 90      
  Att:147    

 

 


SCEFL Premier Division – 18th January

AFC Croydon 2-1 Greenwich Borough FT
Emanuel Oloyede 39, 50   Ehizojie Martins 90  
  Att:??    
Hollands & Blair 1-1 Punjab United FT
Calum McGeehan 56   Adam Cuthbert 65  
  Att:101    
Tunbridge Wells P-P Erith & Belvedere P
x   x  
  Att:??    
Welling Town 1-5 K Sports FT
Malik Ouani 73

 

 

  Flavius Petrisor 23

Matt Gething 49, 56, 86

Robbie Dolan 65

 
  Att:42    

 

 


SCEFL First Division – 18th January

Croydon 0-0 SC Thamesmead FT
x   x  
  Att:76    
Holmesdale 2-0 Lydd Town FT
Nathan Palmer 3, 90   x  
  Att:36    
Kent Football Utd 0-1 Lewisham Boro FT
    Kai Bichard 90  
  Att:59    
Snodland Town 0-5 Rochester United FT
 

 

 

 

  Thomas Webb 20

Callum Peck 32

Harry Dawes 48

Tom Cackett 53

Reece Gillies 70(p)

 
  Att:78    
Stansfeld 1-0 Rusthall FT
Macey Malyon 40      
  Att:50    
Sutton Athletic 3-5 Greenways FT
Arlie Desanges 7, 83

Callum Flynn 75(p)

 

 

  Arun Suman 32

Danny Lear 52

Lewis Wood 72

Brad Cross 78, 81

 
  Att:50    

 

 


London FA Senior Trophy – 18th January

AFC Cubo 2-0 Bridon Ropes FT
Unknown 35, 55      
  Att:??    
Forest Hill Park 1-0 Meridian VP FT
Ollie Milton 55(p)      
  Att:18    

 

 


FA Vase Round Four – 11th January

Chatham Town 1-2 Corinthian AET
Jack Evans 71   Oscar Housego 75(p), 112  
  Att:528    
Deal Town 1-1 Binfield AET
Macauley Murray 70(p)   Josh Helmore 84  
  Att:507    
Stowmarket Town 3-0 Glebe FT
Luke Read 16

Matt Blake 70

Chris Finch 90

   

 

 
  Att:510    

 

 


SCEFL Premier Division – 11th January

 Beckenham Town 2-2 Sheppey United FT
Luke Rooney 7

Stefan Cox 60

  Dan Bradshaw 12, 90

 

 
  Att:325    
Canterbury City 2-1 Bearsted FT
Thomas Ngegba 66

Liam Middleton 79

  Brett Ince 8

 

 
  Att:??    
Erith & Belvedere 2-2 Crowborough Ath FT
Kameiko Pope-Campbell 65

Ramell Lake 69

  Jordan Harrison 51

James White 89

 
  Att:??    
Fisher 1-4 Hollands & Blair FT
Oneal Rowe 11

 

 

 

  Connor Heffernan 22

Callum McGeehan 23

Ben Brown 43

Ricky Freeman 65

 
  Att:148    
Greenwich Borough 0-3 Erith Town FT
x

 

  Danny Gannon 51

Steadman Callender 71, 84

 
  Att:30    
Lordswood 1-0 K Sports FT
Luke Medley 87      
  Att:52    
Punjab United 3-0 Tunbridge Wells FT
Bryan Zepo 39

Will Johnson-Cole 46(p), 66

   

 

 
  Att:56    
Welling Town 0-2 AFC Croydon FT
 

 

  Joe Nwoko 11

Jake Rose 40

 
  Att:37    

 

 


SCEFL First Division – 11th January

Forest Hill Park 1-1 Kent Football Utd FT
Ollie Milton 40   David Olayokun 10  
  Att:25    
Greenways 0-3 SC Thamesmead FT
 

 

  Tim Beckford 28

Harvey Browne 80, 90

 
  Att:??    
Lydd Town 2-1 Bridon Ropes FT
Ryan Smith 11

Dale Horton 80

  Richard Jimoh 15

 

 
  Att:39    
Meridian VP 1-3 FC Elmstead FT
Athan Smith-Joseph 2

 

  Jordan Anderson 4, 60

Toby Coker 75

 
  Att:12    
Rochester Utd A-A Holmesdale A
x   x  
  Att:??    
Rusthall 3-0 Croydon FT
Charlie Clover 34, 52

Tommy Lawrence 90

     
  Att:113    
Snodland Town 0-1 Kennington FT
    Joe Fisher 35(p)  
  Att:61    
Sutton Athletic 2-0 Stansfeld FT
Arlie Desanges 27

Joby Smith 90

     
  Att:55    

 

 





SCEFL Challenge Cup – 8th January

Bridon Ropes 2-3 Punjab United FT
Richard Jimoh 33

Dilan Nlendi 58

 

  George Goodwin 8

Brian Zepo 37

Rohan Badbaghi 76

 
  Att:48    
Kennington 3-2 Lordswood AET
Own Goal 10

Gary Lockyer 38

Joe Fisher 110

  Emmanuel Maja 8

Tyler Anderson-Parr 78

 

 
  Att:94    

 

 


SCEFL Challenge Cup – 7th January

Tunbridge Wells 5-2 Welling Town FT
Matt Day 3, 46, 55

Josh Frogatt 48

Jordan Wells 58

  Chris Round 26

Tobi Ademiju 90

 

 
  Att:??    
Sutton Athletic P-P Forest Hill Park P
x   x  
Generator Failure Att:??    

 

 


SCEFL Premier Division – 4th January

AFC Croydon 4-2 Erith & Belvedere FT
Nahum Green 13

Joe Nwoko 37, 82

Emmanuel Oloyede 45

  Kam Pope-Campbell 44

Chan Quan 86

 

 
  Att:76    
Bearsted 1-0 Erith Town FT
Jon Rogers 6      
  Att:56    
Beckenham Town 1-2 Chatham Town FT
Shameek Farrell 33

 

  Matt Bodkin 52

Jon Pilbeam 81

 
  Att:345    
Corinthian 2-0 Deal Town FT
Luke Tanner 24(p)

Dereece Thompson 90

     
  Att:??    
Crowborough Ath 0-0 Lordswood FT
x   x  
  Att:90    
Fisher 0-3 Tunbridge Wells FT
 

 

  Clark Woodcock 8

Jason Thompson 68, 78

 
  Att:??    
Glebe 4-0 Canterbury City FT
Jamie Philpot 35, 69

Chris Parr 66

Jesse Darko 90

   

 

 

 
  Att:??    
Hollands & Blair 1-0 Welling Town FT
Stuart West 21      
  Att:105    
K Sports 0-4 Punjab United FT
 

 

 

  Janiah Boyd 22

Bryan Zepo 43

Rob Brown 60

Will Johnson-Cole 90

 
  Att:38    
Sheppey United 5-0 Greenwich Borough FT
Dan Bradshaw 6, 33

Laurent Hamici 44

Harrison Carnegie 49

Samson Alalade 66

   

 

 

 

 
  Att:356    

 

 


SCEFL First Division – 4th January

Croydon 1-2 Stansfeld FT
Josh Owen 88

 

  Jake Britnell 14

Ryan Hassan 64

 
  Att:??    
FC Elmstead 2-1 Snodland Town FT
Richard Atkins 49, 90   Darren Neavin 35  
  Att:??    
Kennington 3-1 Bridon Ropes FT
Tom Scorer 6

Ryan Philpott 15

Joe Fisher 53(p)

  Dilan Nlendi 76

 

 

 
  Att:96    
Kent Football Utd 3-4 Lydd Town FT
David Olayokun 45

Tony Cookie 50, 57

  Bradley Baker 6

Ryan Smith 32, 75, 90

 
  Att:41    
Lewisham Borough 0-3 Rochester United FT
 

 

  Callum Peck 47, 60

Luis Dos Santos 62

 
  Att:??    
Meridian VP 0-2 Sutton Athletic FT
    Arlie Desanges 43, 89  
  Att:25    
Rusthall 5-0 Greenways FT
Luke Adams 32

Charlie Clover 42

Reuel Powell-Downey 59, 62, 75

   

 

 

 
  Att:116    
SC Thamesmead 2-2 Forest Hill Park FT
Rolex Buiti 45

Harvey Browne 84

  Ollie Milton 3, 63

 

 
  Att:40    

 

 





SCEFL Premier Division – 28th December

 

AFC Croydon A-A Fisher AA
Abbas Agoro 7

Nahum Green 33(p)

Emmanuel Oloyede 44

  Thomas Chambers 30

 

 

 
  Att:?? Match Abandoned  
Bearsted P-P K Sports P
x   x  
  Att:??    
Canterbury City 0-3 Deal Town FT
 

 

 

  Billy Munday 20

Connor Coyne 38

Harry Alexander 47

 
  Att: 159    
Chatham Town 3-2 Sheppey United FT
Jack Evans 4, 60

Ian Draycott 24

  Danny Leonard 18, 30

 

 
  Att: 927    
Erith & Belvedere 5-2 Glebe FT
Kameiko Pope-Campbell 9, 30

Eric De Melo 55

Ramell Lake 65, 68

  Vance Bola 12

Jamie Philpot 80

 

 
  Att:70    
Erith Town 1-3 Beckenham Town FT
Danny Gannon 90

 

  Harvey Brand 60, 62

Ashley Carew 80

 
  Att:50    
Greenwich Borough 4-3 Welling Town FT
Malik Ouani 36, 70

Alex Nelson 74

Stephen Ita 83

  Joel Thompson 21, 57

Elyon Marshall-Katung 79

 

 
  Att: 23    
Lordswood 0-3 Hollands & Blair FT
 

 

  Darren Cooper 34

Ben Brown 50(p)

Calum McGeehan 55

 
  Att:123    
Punjab United 2-3 Corinthian FT
Stephen Ratcliff 23

Bryan Zepo 40

 

  Ryan Sawyer 65

Jack Mahoney 75(p)

Merrick Simms 81

 
  Att:53    
Tunbridge Wells 4-1 Crowborough Athletic FT
Jordan Wells 39

Clark Woodcock 72

Jason Thompson 76, 90

  Jack Funnell 50

 

 

 
  Att:478    

 

 





P