Archive – Pre-season Friendly Results 2019/20

scefl pre-season friendly results 2019

AFC Croydon

Sat 6th July – AFC Croydon 3-1 Westside

Tue 9th July – AFC Croydon 2-1 Old Rutlishians

Sat 13th July – AFC Croydon 4-2 Epsom & Ewell

Tues 16th July – AFC Croydon 0-1 AFC Uckfield

Sat 20th July – AFC Croydon 1-2 Lingfield

Tue 23rd July – Oakwood 0-6 AFC Croydon

Sat 27th July – Hanworth Villa 1-3 AFC Croydon

Bearsted

Weds 3rd July – Bears 2-3 Dover Athletic

Sat 13th July – Steyning Town 2-3 Bears

Sat 13th July – Steyning Town 2-8 Bears

Mon 15th July – Bears 1-7 Gillingham XI

Sat 20th July – Bears 0-5 Sittingbourne

Sat 20th July – Greenways 4-6 Bears

Sat 27th July – Bears 4-4 Kennington

Beckenham Town

Tues 9th July – Beckenham 1-1 Dover Athletic

Tues 16th July – Beckenham 2-1 Cray Wanderers

Sat 20th July – Arundel FC 0-11 Beckenham

Tues 23rd July – Whyteleafe 2-1 Beckenham

Tue 30th July – Beckenham 7-0 Meridian VP

Canterbury City

Thurs 11th July – Lydd Town 1-6 Canterbury

Sat 13th July – Canterbury 6-1 Ashford Utd u23s

Tues 16th July – Kennington 2-0 Canterbury

Sat 20th July – Faversham Town 3-2 Canterbury

Tues 23rd July – Ashford Utd 3-3 Canterbury

Sat 27th July – New Romney 0-8 Canterbury

Weds 31st July – Sittingbourne 1-2 Canterbury

Chatham Town

Sat 29th June – SC Thamesmead 0-5 Chatham

Sat 6th July – Phoenix Sports 1-1 Chatham

Thurs 11th July – Rusthall 0-1 Chatham

Tues 16th July – Greenways 0-6 Chatham

Weds 17th July – Metrogas 0-4 Chatham Town

Fri 19th July – Chatham 2-3 Gillingham

Sat 20th July – Chatham 2-1 VCD Athletic

Tues 23rd July – Rochester Utd 1-5 Chatham

Thurs 25th July – Sittingbourne 2-4 Chatham

Sat 27th July – Chatham 0-1 Cray Valley

Corinthian

Sat 6th July – Corinthian 2-1 Broadbridge Heath

Tues 9th July – Corinthian 4-2 Leatherhead

Sat 13th July – Corinthian 0-0 Corinthian Casuals

Tues 16th July – Corinthian 3-1 Stansfeld

Tues 23rd July – Corinthian 0-1 Barking FC

Sat 27th July – Corinthian 2-2 South Park

Crowborough Athletic

Sat 6th July – Crawley DG 1-1 Crows

Sat 13th July – Lingfield 1-2 Crows

Tues 16th July – Ramsgate 4-2 Crows

Sat 20th July – Newhaven 3-1 Crows

Thurs 25th July – AFC Uckfield 5-0 Crows

Deal Town

Sat 6th July – Deal Town 0-7 Hemel Hempstead

Tues 9th July – Deal Town 4-2 Gillingham XI

Sat 13th July – Deal Town 0-3 Sevenoaks Town

Tues 16th July – Margate 4-0 Deal

Thur 18th July – Deal 3-1 New Romney

Sat 20th July – Kennington 4-6 Deal

Mon 22nd July – Deal 3-2 Folkestone Inv

Sat 27th July – Deal 2-3 Lydd Town

Erith & Belvedere

13 July – Staplehurst Monarchs 1-4 E&B

18 July – E&B 1-2 Phoenix Sports

23 July – Herne Bay 5-2 E&B

25 July – E&B 3-3 VCD Athletic

27 July – SC Thamesmead 5-3 E&B

Erith Town

Sat 6th July – Erith Town 4-0 Tooting & Mitcham

Weds 17th July – Erith Town 1-5 Rochester Utd

Sat 20th July – FC Elmstead 1-6 Erith Town

Weds 24th July – Erith Town 2-3 Phoenix Sports

Fri 26th July – Erith Town 2-4 Bromley u23s

Mon 29th July – Erith Town 2-3 Stansfeld

Fisher

Sat 6th July – Fisher 0-0 Sutton Athletic

Weds 10th July – Kensington & Ealing 2-3 Fisher

Fri 12th July – Fisher 0-3 Millwall XI

Thur 18th July – Fisher 1-2 Saffron Waldren

Sat 20th July – Lewisham Boro 2-4 Fisher

Sat 27th July – Stansfeld 1-2 Fisher

Tues 30th July – Fisher 1-1 Barking

Glebe

Sat 6th July – Glebe 0-3 Cray Valley

Tues 9th July – Glebe 1-2 Stansfeld

Sat 13th July – Glebe 1-0 Potters Bar

Thurs 18th July – Glebe 3-1 Welling United

Sat 20th July – Glebe 1-0 Holmesdale

Weds 24th July – Glebe 3-3 Carshalton Ath

Sat 27th July – Glebe 2-1 Forest Hill

Greenwich Borough

Sat 6th July – West Essex 1-2 Greenwich Boro

Sat 13th July – FC Romania 2-1 Greenwich Boro

Sat 20th July – Forest Hill 2-1 Greenwich Boro

Mon 22nd July – Tooting & Mitcham 2-1 Greenwich Boro

Tues 30th July – Greenwich Boro 1-4 Leatherhead

Hollands & Blair

Sat 13th July – Blair 2-2 Whitstable Town

Weds 17th July – Blair 3-1 Borden Village

Sat 20th July – Tilbury 2-1 Blair

Tues July 23 – Blair 3-2 Hythe Town

Sat July 27 – Thanet United 0-2 Blair

K Sports

Sat 6th July – K Sports 3-4 Ebbsfleet Utd

Sat 13th July – K Sports 0-6 Dover Ath

Weds 17th July – K Sports 2-2 Holmesdale

Fri 19th July – K Sports 5-1 Ashford Utd u23s

Weds 24th July – K Sports 0-5 Kennington

Sat 27th July – K Sports 1-5 Greenways

Lordswood

Sat 6th July – Holmesdale 1-3 Lordswood

Sat 13th July – Lordswood 1-1 Clapton Football

Fri 19th July – Bromley u23s 1-2 Lordswood

Mon 22nd July – SC Thamesmead 2-2 Lordswood

Mon 29th July – Phoenix Sports 0-2 Lordswood

Punjab United

Sat 6th July – Punjab 2-0 Sporting Bengal

Sat 13th July – Punjab 4-1 Kent Football Utd

Sat 20th July – Punjab 2-2 Sporting Khalsa

Tues 30th July – Punjab v St Margaretsbury

Sheppey United

Sat 6th July – Sheppey 4-1 Bromley u23s

Tues 9th July – Sheppey 0-1 Cray Wanderers

Sat 13th July – Ashford Utd 2-0 Sheppey

Tues 16th July – Sheppey 0-0 Sittingbourne

Sat 20th July – Sheppey 2-0 East Grinstead

Tues 23rd July – Greenways 2-4 Sheppey

Sat 27th July – Sheppey 1-1 Gillingham

Tunbridge Wells

Sat 6th July – Ramsgate 0-0 Wells

Sat 13th July – Kings Hill 3-4 Wells

Sat 20th July – Sevenoaks Town 5-1 Wells

Tues 23rd July – Wells 2-1 Faversham Town

Sat 27th July – Ashford Utd u23s 0-1 Wells

Welling Town

Sat 13th July – Welling 4-2 Kennington

Tues 16th July – Welling 2-1 Phoenix Sports u23s

Sat 20th July – Welling 2-3 Ashford Utd

Tues 23rd July – Welling 0-3 Cray Valley PM

Thurs 25th July – SC Thamesmead 4-1 Welling

Sat 27th July – Croydon 4-2 Welling


Bridon Ropes

Sat 20th July – Bridon 1-4 Bromleians

Croydon

Sat 6th July – Horley Town 2-1 Croydon

Tues 9th July – Whyteleafe 6-0 Croydon

Sat 13th July – Balham FC 0-1 Croydon

Weds 17th July – Farleigh Rovers 1-2 Croydon

Sat 20th July – Ash United 1-2 Croydon

Thurs 25th July – Lingfield FC 2-3 Croydon

Sat 27th July – Croydon 4-2 Welling Town

FC Elmstead

Sat 6th July – Elmstead 7-0 Elite Performance

Tues 9th July – Elmstead 2-2 Cray Valley PM

Sat 13th July – FC Elmstead 2-2 Metrogas FC

Tues 16th July – FC Elmstead 1-1 Bromleians

Sat 20th July – FC Elmstead 1-6 Erith Town

Tue 23rd July – FC Elmstead 7-1 Orpington

Sat 27th July – FC Elmstead 5-0 Bridon Ropes Res.

Forest Hill Park

Sat 6th July – Crockenhill 1-2 FHP

Sat 13th July – Welling Town Res 2-2 FHP

Sat 20th July – FHP 2-1 Greenwich Boro

Sat 27th July – Glebe 2-1 FHP

Greenways

Sat 13th July – Greenways 3-1 Malvern Town

Tues 16th July – Greenways 0-6 Chatham Town

Sat 20th July – Greenways 4-6 Bearsted

Tues 23rd July – Greenways 2-4 Sheppey United

Sat 27th July – K Sports 1-5 Greenways

Holmesdale

Sat 6th July – Holmesdale 1-3 Lordswood

Sat 13th July – Crawley DG 3-5 Holmesdale

Weds 17th July – K Sports 2-2 Holmesdale

Sat 20th July – Glebe 1-0 Holmesdale

Weds 24th July – Holmesdale 3-0 Farnborough OBG

Sat 27th July – Holmesdale 3-1 Lingfield

Kennington

Sat 6th July – Ashford Utd u23s 0-3 Kennington

Sat 13th July – Welling Town 4-2 Kennington

Tues 16th July – Kennington 2-0 Canterbury City

Sat 20th July – Kennington 4-6 Deal Town

Weds 24th July – K Sports FC 0-5 Kennington

Sat 27th July – Bearsted FC 4-4 Kennington

Kent Football Utd

Sat 13th July – Punjab Utd 4-1 KFU

Sat 20th July – KFU 3-4 Phoenix Sports Res.

Weds 24th July – KFU 6-0 South East Ath

Tues 30th July – KFU v Sittingbourne u23s

Lewisham Borough

Sat 6th July – Metrogas FC 2-3 Lewisham

Sat 13th July – Tooting Bec 1-1 Lewisham

Weds 17th July –  Bromley XI 2-1 Lewisham

Sat 20th July – Fisher FC 4-2 Lewisham

Sat 27th July – Lewisham 3-1 Brentford FC XI

Lydd Town

Thurs 11th July – Lydd 1-6 Canterbury City

Sat 13th July – Crockenhill 1-0 Lydd

Sat 20th July – Lydd 1-2 Bexhill United

Weds 24th July – Lydd 3-1 Tenterden Town

Sat 27th July – Deal Town 2-3 Lydd

Meridian VP

Tues 2nd July – Meridian 5-1 Welling Town Res

Sat 6th July – Meridian 2-0 Cray Valley 23s

Sat 13th July – Rochester City 3-2 Meridian

Sat 20th July – Southwick FC 1-2 Meridian

Sat 27th July – Meridian 1-3 Bromleians

Tue 30th July – Beckenham Town 7-0 Meridian

Rochester United

Sat 6th July – SC Thamesmead 0-2 Rochester

Weds 17th July – Erith Town 1-5 Rochester

Tues 23rd July – Rochester 1-5 Chatham Town

Thu 25th July – Rochester 1-1 Cuxton 91

Sat 27th July – Herne Bay 1-2 Rochester

Weds 31st July – Rochester 2-2 Borden Village

Rusthall

Sat 6th July – Rusthall 3-1 Peacehaven FC

Thurs 11th July – Rusthall 0-1 Chatham Town

Sat 13th July – Rusthall 2-7 Eastbourne Town

Sat 27th July – Faversham Town – Home – 3PM

SC Thamesmead

Sat 29th June – SC Thamesmead 0-5 Chatham

Sat 6th July – SC Thamesmead 0-2 Rochester Utd

Sat 13th July – SC Thamesmead 1-1 Barking

Mon 15th July – SC Thamesmead 2-2 Welling Park

Mon 22nd July – SC Thamesmead 2-2 Lordswood

Thurs 25th July – SC Thamesmead 4-1 Welling Town

Sat 27th July – SC Thamesmead 5-3 Erith & Belvedere

Snodland Town

Sat 13th July – Snodland 0-5 Herne Bay

Sat 20th July – Otford Utd – Home

Wed 24th July – Snodland 1-1 Lordswood Res

Stansfeld

Tues 9th July – Glebe 1-2 Stansfeld

Tues 16th July – Corinthian 3-1 Stansfeld

Tues 23rd July – Stansfeld 1-1 Bromleians

Sat 27th July – Stansfeld 1-2 Fisher

Mon 29th July – Erith Town 2-3 Stansfeld

Sutton Athletic

Sat 6th July – Fisher FC 0-0 Sutton

Thurs 11th July – Phoenix Sports 2-1 Sutton

Sat 13th July – Ide Hill 1-4 Sutton

Sat 20th July – Metrogas FC 2-3 Sutton

Tue 23rd July – Otford United 0-9 Sutton

Sat 27th July – Sevenoaks Town 2-1 Sutton

P