Results

PRE-SEASON FRIENDLY RESULTS

Friday 19th July

Chatham Town 2-3 Gillingham XI

Bromley u23s 1-2 Lordswood

K Sports 5-1 Ashford Utd u23s

Thursday 18th July

Deal Town 3-1 New Romney

Erith & Belvedere 1-2 Phoenix Sports

Fisher 1-2 Saffron Walden

Glebe 3-1 Welling United

Wednesday 17th July

Erith Town 1-5 Rochester Utd

Farleigh Rovers 1-2 Croydon

Hollands & Blair 3-1 Borden Village

K Sports 2-2 Holmesdale

Metrogas 0-4 Chatham Town

Tuesday 16th July

AFC Croydon Athletic 0-1 AFC Uckfield

Beckenham Town 2-1 Cray Wanderers

Corinthian 3-1 Stansfeld

FC Elmstead 1-1 Bromleians

Greenways 0-6 Chatham Town

Kennington 2-0 Canterbury City

Margate 4-0 Deal Town

Ramsgate 3-1 Crowborough Ath

Sheppey United 0-0 Sittingbourne

Welling Town 2-1 Phoenix Sports u23s

Monday 15th July

Bearsted 1-7 Gillingham XI

SC Thamesmead 2-2 Welling Park

Saturday 13th July

AFC Croydon 4-2 Epsom & Ewell

Ashford United 2-0 Sheppey United

Balham 0-1 Croydon

Canterbury City 6-1 Ashford Utd u23s

Corinthian 0-0 Corinthian Casuals

Crawley Down Gatwick 3-5 Holmesdale

Crockenhill 1-0 Lydd Town

Deal Town 0-3 Sevenoaks Town

FC Elmstead 2-2 Metrogas

FC Romania 2-1 Greenwich Borough

Glebe 1-0 Potters Bar

Greenways 3-1 Malvern Town

Hollands & Blair 2-2 Whitstable Town

Ide Hill 1-4 Sutton Athletic

K Sports 0-6 Dover Athletic

Kings Hill 3-4 Tunbridge Wells

Lingfield 1-2 Crowborough Athletic

Punjab United 4-1 Kent Football Utd

Lordswood 1-1 Clapton FC

Rochester City 3-2 Meridian VP

Rusthall 2-7 Eastbourne Town

SC Thamesmead 1-1 Barking

Snodland Town 0-5 Herne Bay

Staplehurst Mon Utd 1-4 Erith & Belvedere

Steyning Town 2-3 Bearsted

Steyning Town 2-8 Bearsted

Tooting Bec 1-1 Lewisham Boro

Welling Town 4-2 Kennington

Welling Town Res. 2-2 Forest Hill Park

Friday 12th July

Fisher 0-3 Millwall XI

Thursday 11th July

Lydd Town 1-6 Canterbury City

Phoenix Sports 2-1 Sutton Athletic

Rusthall 0-1 Chatham Town

Wednesday 10th July

Kensington & Ealing 2-3 Fisher

Tuesday 9th July

AFC Croydon Athletic 2-1 Old Rutlishians

Beckenham Town 1-1 Dover Athletic

Corinthian 4-2 Leatherhead

Deal Town 4-2 Gillingham XI

FC Elmstead 2-2 Cray Valley PM

Glebe 1-2 Stansfeld

Sheppey United 0-1 Cray Wanderers

Whyteleafe 6-0 Croydon

Saturday 6th July

AFC Croydon Athletic 3-1 Westside

Corinthian 2-1 Broadbridge Heath

Crawley DG 1-1 Crowborough Ath

Crockenhill 1-2 Forest Hill Park

Deal Town 0-7 Hemel Hempstead

Erith Town 4-0 Tooting & Mitcham

FC Elmstead 7-0 Elite Performance SET

Fisher 0-0 Sutton Athletic

Glebe 0-3 Cray Valley PM

Holmesdale 1-3 Lordswood

Horley Town 2-1 Croydon

Kennington 3-0 Ashford Utd u23s

K Sports 3-4 Ebbsfleet Utd

Meridian VP 2-0 Cray Valley u23s

Metrogas 2-3 Lewisham Borough

Phoenix Sports 1-1 Chatham Town

Punjab United 2-0 Sporting Bengal

Ramsgate 0-0 Tunbridge Wells

Rusthall 3-1 Peacehaven

SC Thamesmead 0-2 Rochester United

Sheppey United 4-1 Bromley u23s

West Essex 1-2 Greenwich Borough

Wednesday 3rd July

Bearsted 2-3 Dover Athletic

Tuesday 2nd July

Meridian VP 5-1 Welling Town Res.

Saturday 29th June

SC Thamesmead 0-5 Chatham Town


P