Results

 

Wednesday 8th December

Challenge Cup Second Round

Erith Town 1-2 Tower Hamlets
Steadman Callender 52

 

Andrew Denby 43

Hasan Yilmaz 87

Att: 42
Holmesdale 2-1 FC Elmstead
Rory Ward 6, 38 Joedon Cowin 8
Att: 49

 






 

Tuesday 7th December

Challenge Cup First Round

Meridian VP 1-5 Erith & Belvedere
Douane West 68(p)

 

 

 

 

Henry Dasofunjo 4

Calum McGeehan 48

Ollie Bate 70

James Dyer 79

Richard Jimoh 90

Att: 17

Challenge Cup Second Round

Sheppey United 2-0 Bearsted
Billy Bennett 40

Kris Newby 81

 

 

Att: 121

 


 

Saturday 4th December

Premier Division

Canterbury City 0-1 Welling Town
x Adebola Sotoyinbo 90
Att: 40
Holmesdale 1-2 Erith Town
Nathan Palmer 73

 

Michael Power 24(p)

Alfie Eldridge 52

Att: 34
Kennington 1-0 Fisher
Liam Middleton 18 x
Att: 110
K Sports 2-4 Erith & Belvedere
Own Goal 45

Max Morgan 52

 

 

Freddie Cray 13

James Dyer 33

Danny Lear 50

Lucas Atkins 90

Att:
Lordswood 0-6 Crowborough Athletic
 

 

Lucas Murrain 20, 33

Jacob Lambert 24, 38, 65, 68

Att:
Punjab United 3-1 Bearsted
Will Johnson-Cole 31, 54

Dan Flemming 63

Jordon Ababio 43

 

Att: 53
Rusthall 0-4 Deal Town
 

 

 

 

Alfie Foster 27

Billy Munday 60

Macauley Murray 63

Joe Reeves 81

Att: 136
Sheppey United 3-3 Glebe
Liam Gillies 53

Ashley Sains  61

Jefferson Aibangbee 79

Jamie Philpot 7, 43

Ryan King-Elliott 24

 

Att: 454
Tower Hamlets 0-10 Chatham Town
 

 

 

 

 

Jack Evans 5(p), 36, 76

Ryan Hayes 22, 60

Dan Bradshaw 38, 44, 45

Jack Richards 42

Jordy Robins 80

Att:
Tunbridge Wells 0-0 Hollands & Blair
x x
Att: 247

First Division

Chessington & Hook 2-2 Greenways
Ayden Richards 23

Reece Jackson 26

Tom Reardon 50

Brad Cross 90

Att: 78
Forest Hill Park 0-2 Staplehurst Monarchs
 

 

Sam Murray 9

Kieran Pallet 87

Att: 
Kent Football United  1-1 Lewisham Borough
George Harris 41 Edward Asarmah 11
Att: 11
Larkfield & New Hythe  2-2 FC Elmstead
Jake Beecroft 65

Stuart West 80

Tariq Musa 6

Ako Salami 87

Att: 77
Lydd Town  2-3 Bridon Ropes
Dale Horton 1

Ryan Philpott 11

 

Own Goal 9

Jack Kirby 28

Ladic Melconian 64

Att: 35
Meridian VP 4-2 Faversham Strike Force
Ben Eades 13

George Luck 45

Ryan Minnott 48

Douane West 80

Tom Barton 85

Tom Axford 90(p)

 

 

Att: 10
Rochester United 0-1 Tooting Bec
Unknown 68
Att: 58
Snodland Town 1-2 SC Thamesmead
Ben Holder 42

 

Tim Beckford 4

Danny Edwards 30

Att: 
Stansfeld 4-1 Croydon
Macey Malyon 32, 60 

Rob Hughes 47

Ollie Milton 75

Josh Owen 77

 

 

Att:
Sutton Athletic 3-0 Westside FC
Arlie Desanges 25, 59

Conor Evans 46

x

 

Att: 25





Wednesday 1st December

SCEFL Challenge Cup

Rochester United 2-1 Hollands & Blair
Harrison Hume 54

Lewis Wood 114

Oliver Freeman 14

 

Att: After Extra Time 
Westside FC 5-0 Tooting Bec
Zak Johnson 20

Luke Fenlon 54

Ayman Dahdouh 76, 78

Tevon Webster 90

 

 

 

Att:
Sutton Athletic 1-1 SC Thamesmead
Harry Bradford 79 Joe Matthews 82
Att: 39 Sutton win 3-2 on Pens

 


 

Tuesday 30th November

Premier Division

Lordswood 0-1 Sheppey United
Helge Orome 89
Att: 182
Tunbridge Wells 3-2 Erith Town
James Nurden 64

Euan Sahadow 78

Matt Gething 87(p)

Tolu Jonah 19

Michael Power 58

 

Att: 183
Welling Town 2-1 Glebe
Manny Adetokunbo 53

James Miles 58

Jamie Philpot 10

 

Att: 98

Kent FA Senior Trophy

Deal Town 6-2 Erith & Belvedere
Tom Chapman 5, 54

Billy Munday 20, 44

Sam Wilson 64

Connor Coyne 89

Luke Rooney 45

Unknown 82

 

 

Att: 195

 


 

Saturday 27th November

Kent FA Senior Trophy

 

Glebe 5-0 Lydd Town
Aaron Watson 23

Charlie Penny 58

Ainsley Everett 62(p)

Jamie Philpot 68, 83

 

 

 

 

Att:
Hollands & Blair 2-0 Erith Town
George Benner 28

Ricky Freeman 50

 

 

Att: 58
Lewisham Borough 1-5 Chatham Town
Kai-Simon Jordan 45

 

 

 

Ryan Hayes 25(p)

Rhys Bartlett 100

Dan Bradshaw 109

Lekan Osideko 111, 119

Att: After Extra-Time
Sheppey United 3-1 Holmesdale
Own Goal 19

Malachi Hudson 65

Jefferson Aibangbee 87

Nathan Palmer 15

 

 

Att: 118
Welling Town 5-1 Greenways
James Miles 2

Alex Costa 28

Adebola Sotoyinbo 35, 37, 90

Simon Walton 7

 

 

Att: 28
West Wickham 1-2 Larkfield & New Hythe
Unknown 33

 

Stuart West 47

Hicham Akhazzan 50

Att:

Premier Division

Crowborough Athletic 5-0 Tower Hamlets
Harry Osborne 23

Elliott Duncan 35, 59, 68, 90

 

 

Att: 135
Lordswood 1-1 Fisher
Charlie Tagg 33 Matt Nezval 40
Att: 
Tunbridge Wells 3-0 Punjab United
Jordan Wells 13

Regan Corke 26

Robbie Bissett 74

 

 

 

Att: 212

First Division

Faversham Strike Force 1-0 Chessington & Hook Utd
Radoslav Davidov 57
Att:
Meridian VP 1-5 SC Thamesmead
Steve Karkari 89(p)

 

 

 

Aiden Smith 26

Tim Beckford 29, 52

Billy Shinners 75

George Welsh 77

Att:
Sutton Athletic 5-0 Rochester United
Arlie Desanges 26, 57, 82

Harry Bradford 74

James Sutherland 89

 

 

 

Att: 54
Tooting Bec 2-3 Bridon Ropes
James Curran 38

Troy Jools 63

 

Jack Kirby 17

Own Goal 58

Jacob Kalonda 84

Att: 44
Westside FC 4-4 Forest Hill Park
Tyriq Grant 28, 40

Kristian Wilmott 43

Ilyas Dahdouh 85

Jesse Sentamu 9, 36

Jason Johns 45

Chris Alhassan 60

Att:

 






Results Archive – November 2021

Results Archive – October 2021

P