Results

 

Wednesday 17th August

Premier Division

Holmesdale 2-1 Tunbridge Wells
Lester Lawrence 55, 62 Ezekiel Ebooa 31
Att: 79
Phoenix Sports 2-2 Glebe
Alfie Evans 50

Joe Denny 90

Jack Holland 45

Stefan Cox 82

Att: 133
Rusthall 5-2 Punjab United
Luke Miller 30

Louis Anderson 40, 44

James White 59

Louie Clarke 66

Will Johnson-Cole 15

Noah Hamelberg 89

 

 

Att: 125

First Division

Bridon Ropes 3-0 SC Thamesmead
George Luck 25

Adam Smith 28

Jack Duckworth 70

 

 

 

Att: 70
Faversham Strike Force 2-2 Rochester United
Marshall Wratten 88, 90

 

Harry Taylor 44

Own Goal 68

Att:
FC Elmstead 5-1 Meridian VP
Keanan Allassani 12

Kanan Fitton 28, 64(p), 77

Callum Keeble 84

Zach Beedon 4

 

 

Att: 47
Snodland Town 2-2 Larkfield & New Hythe
Rob Denness 13

Ben Davisson 17

Brett Ince 4

Tarik Ibrahim 22

Att: 502
Staplehurst Monarchs 4-2 Lydd Town
Kian Garlinge 11

Brad Large 28

John Osagie 40

James Delaney 50

Bradley Baker 1, 66(p)

 

 

 

Att: 102
Tooting Bec 0-0 Croydon
x x
Att: 72

 






 

Tuesday 16th August

Premier Division

Bearsted 1-0 Kennington
Shae Echema 30
Att: 107
Deal Town 3-1 Canterbury City
Tom Chapman 48

Rene Rivera 63

Ben Chapman 75

Joe Nwoko 22

 

 

Att: 415
Fisher 0-1 Erith Town
Steadman Callender 24
Att: 112
Lordswood 0-1 K Sports
Richard Jimoh 87
Att: 110
Stansfeld 1-2 Welling Town
Sam Smith 55

 

Josh Biddlecombe 45

Sam Bailey 47

Att:

 






 

Monday 15th August

First Division

Greenways 1-0 Kent Football United
Simon Walton 8(p) x
Att: 48

 


 

Saturday 13th August

Premier Division

Bearsted 1-1 Sutton Athletic
Omotunmise Akanni 5 Conor Evans 70
Att: 79
Canterbury City 3-2 Holmesdale
Tyrell Mitford 16

Seb Rowland 58

Joe Nwoko 90

Ben Delaney 9

Darmando Lawrence 76

 

Att: 35
Erith Town 1-3 Rusthall
Ladic Melconian 90

 

 

Reuel Powell-Downey 8

Jack Smith 23

Calvin Gitiba 50

Att: 85
Glebe 4-1 Lordswood
James Dyer 45, 89

Jamie Philpot 47, 49

James Teodorescu 41

 

Att:
Hollands & Blair 1-1 Fisher
Harry Brown 12 Sam Fitzgerald 69
Att:
K Sports 0-4 Erith & Belvedere
 

 

 

Nathan Palmer 22, 56

Ben Wilson 29

Henry Arnold 68

Att:38
Kennington 0-2 Stansfeld
 

 

Sam Smith 14

Greg Skinner 49

Att: 102
Punjab United 1-2 Deal Town
Lea Dawson 85

 

Tom Chapman 12

Ben Chapman 25

Att:
Tunbridge Wells 0-2 Whitstable Town
 

 

Josh Oliver 51

Kyron Lightfoot 85

Att: 279
Welling Town 0-0 Phoenix Sports
x x
Att: 81

 

First Division

AFC Whyteleafe 1-1 Greenways
Nile Waite 68(p) Own Goal 56
Att: 222
Bermondsey Town 1-3 Tooting Bec
Dan Nyarko 72(p)

 

 

Pat Gibson 41

Cas Umeh 74

Alex Keating 83

Att: 22
Croydon 0-0 Staplehurst Monarchs
x x
Att: 77
FC Elmstead 2-3 Faversham Strikeforce
Alex Arif 67

Kanan Fitton 69

Dylan Pitches 15

Tom Barton 23, 50

Att: 22
Kent Football Utd 2-2 Bridon Ropes
Antonio Gonnella 9

Ashley Robinson 58

John Woodcock 29

Finlay Chambers 78

Att:
Larkfield & New Hythe 2-0 SC Thamesmead
Tariq Ibrahim 50

Brett Ince 53

 

 

Att: 84
Lydd Town 2-1 Lewisham Borough
Dale Horton 65, 77 Gabriel Oloko 37
Att: 49
Meridian VP 2-1 Snodland Town
Ben Eades 16

Germaine Jeannoel 55

Rob Denness 30

 

Att: 15
Rochester United 0-1 Forest Hill Park
Devontae Young 34(p)
Att:

 






 

Wednesday 10th August

FA Cup Extra Preliminary Round Replays

K Sports 3-2 Whitehawk
Billy Lewins 14, 71

Richard Jimoh 100

Ryan Warwick 11

Unknown 66(p)

Att: 152 After Extra Time
Newhaven 10-0 Canterbury City
Alfie Rogers 5, 55

Lukas Franzen-Jones 14, 45

Tom Underwood 28

Max Vardy 34

Lee Robinson 36, 60, 85

Marcin Musa 68

 

 

 

 

 

 

Att:
Sutton Common Rovers 0-1 Fisher
Josh Montella 82
Att: 113

 






 

Tuesday 9th August

FA Cup Extra Preliminary Round Replays

Egham Town 0-1 Deal Town
Riley Alford 68
Att:
Erith & Belvedere 2-3 Raynes Park Vale
Henry Arnold 8

Tunde Aderonmu 45

 

Jordan Gallagher 10

Jordan Stepney 31

Callum McAllister 79

Att: 154
Kennington 0-4 Walton & Hersham
 

 

 

Max Blackmore 24, 47

John Gilbert 57

Jordan Adeyemi 72

Att:
Spelthorne Sports 3-1 Bearsted
Leon Lluobe 63, 90

Josh Remedios 66

Unknown 30

 

Att:

 


 

Sunday 7th August

FA Cup Extra Preliminary Round

Stansfeld 4-1 Wembley
Dan Parkinson 12(p)

Billy Shinners 55

Harry Day 78

Ollie Milton 90

Rowan Larrington 9(p)

 

 

 

Att: 154

 

Saturday 6th August

FA Cup Extra Preliminary Round

Bearsted 3-3 Spelthorne Sports
Oliver Freeman 5, 15, 40(p)

 

Leon Lluobe 72, 74

Pierre Gundrum 85

Att:
Canterbury City 1-1 Newhaven
Joe Nwoko 49 Lucas Jones 15
Att:
Glebe 4-3 Holmesdale
Elliott Duncan 34

Jack Mahoney 71

Jamie Philpot 76, 84

Lester Lawrence 62, 89

Max Ash 86

 

Att:
Chipstead 1-2 Tunbridge Wells
Michael Dixon 40 Trevor McCreadie 69, 75
Att: 110
Deal Town 2-2 Egham
Ben Chapman 1

Jack Penny 35

Eric Lopes 62

Jabir Laraba 81

Att: 326
East Grinstead Town 1-0 Hollands & Blair
Matt Daniel 52
Att:
Fisher 0-0 Sutton Common Rovers
x x
Att: 168
Harefield United 3-2 Lordswood
Richard Pacquette 11

Trey Brown 37

Harry Bishop 68

Josh Reid 52

Rob Hicks 90

 

Att:
Oxhey Jets 1-3 Phoenix Sports
Sam Denham 75

 

 

Ryan Hayes 28

Dave Martin 38

Alfie Evans 82

Att:
Pagham 0-4 Erith Town
 

 

 

Steadman Callender 18

Ladic Melconian 44

Harry Taylor 78, 90

Att:
Punjab United 2-1 Balham
Will Johnson-Cole 20, 45(p) Jamail Bartley 44
Att: 63
Raynes Park Vale 1-1 Erith & Belvedere
Dan Moody 90 Tunde Aderonmu 39
Att:
Rusthall 3-2 Loxwood
Rory Salter 40

Louie Clarke 50, 64

Adrian Todd 17

Unknown 74

Att: 222
Sutton Athletic 1-0 Welling Town
Arlie Desanges 60 x
Att: 70
Three Bridges 3-0 Whitstable Town
Brannon O’Neill 12

Noel Leighton 56

Kieron Pamment 81

 

 

 

Att: 129
Waltham & Hersham 2-2 Kennington
Unknown 44

Unknown 52

Liam Middleton 17

Mitchell Harman 45

Att:
Whitehawk 0-0 K Sports
x x
Att:





First Division

AFC Whyteleafe 1-1 Faversham Strikeforce
Buruk Tedros 80 Tom Barton 90
Att: 216
Croydon 2-0 Kent Football Utd
David Green 45, 78
Att: 63
Greenways 2-2 Bermondsey Town
Tom Reardon 40, 45

 

Bobby Redwood 13

Chris Weber 89

Att:
Larkfield & New Hythe 1-0 Meridian VP
Jack Marsh 41
Att:
Lydd Town 2-1 Tooting Bec
Kenny Pogue 80

Own Goal 86

Myles Blenkinson 11

 

Att: 65
Rochester United 2-0 SC Thamesmead
Luis Dos Santos 40, 80
Att: 125
Snodland Town 5-2 FC Elmstead
Ben Davisson 13

Kieran Rufus 17

Ted Rosetti 22

Josh Froggatt 45

Rob Denness 57

Kanan Fitton 10

Scott Higgins 55

 

 

 

Att:122
Staplehurst Monarchs 1-3 Bridon Ropes
Brad Large 58

 

Jack Kirby 34

Max Juniper 36, 60

Att: 97

 






P