Results

Results

SCEFL Premier and First Division Results

Wednesday 19th September

FA Vase Replay

Bridon Ropes0-1Tunbridge WellsFT

Danny Powell 45
(101)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tuesday 18th September

London Senior Cup

Haringey Boro4-1Beckenham TownFT
Karl Akinwande 13, 17(p)
Chinedu McKenzie 45
Georgie Aresti 70
Peter Edwards 83


(240)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Monday 17th September

First Division

SC Thamesmead6-1Kent FootballFT
Steve Wetherley 16,18
Jamie Rawsthorne 65, 85
Josh Patrick 68, 75
Jayden Hussain 90


(52)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sunday 16th September

FA Vase Second Qualifying Round

Cray Valley PM2-0HailshamFT
Josh James 14
Francis Babalola 79


(106)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Saturday 15th September

FA Vase Second Qualifying Round

AC London 2-3 Erith Town FT
Sado Djalo 10(p)
Salim Futa 13

Adrian Stone 37
Jack Duffy 39
Kushal Campbell 65
(26)
AFC Croydon Ath 5-2 Lingfield AET
Nahum Green 68
Emanuel Oloyede 80, 120
Sam Butler 98
Jon Paoluccio 119
Chris Ransome 32
Naseem James 34


(123)
AFC Varndanians 0-2 Canterbury City FT

Adam Woollcott 48
Jordan Casey 59
(Att)
Chatham Town 5-1 Camberley Town FT
Taylor McDonagh 8
Paul Vines 42, 62
Jon Pilbeam 72
Louis Clarke 88
Marcus Cousins 23



(136)
Corinthian 3-0 Glebe FT
Own Goal 36
Luke Tanner 50
Connor Johnson 90


(38)
Guildford City 0-2 Rusthall FT

Joe Fuller 81
Callum Ridley 83
(Att)
K Sports 1-4 Deal Town FT
Jason Perry 6


Sam Wilson 1
Connor Coyne 39
Steve O'Brien 53, 80
(54)
Redhill 2-1 Forest Hill Park AET
Kery Kedze 41
Wale Odedoyin 102
Tim Beckford 45

(Att)
SC Thamesmead 0-1 Banstead FT

Joe Cheeseman 24
(Att)
Selsey 0-2 Bearsted FT


David Baranowski 1
Peter Williams 12
(Att)
Sheppey United 5-3 Seaford Town FT
Dan Bradshaw 33, 74
Ian Batten 41(p)
Rob Denness 48, 60
Ash Kidman 23
Jake Notting 45
Ali Rainford 83
(204)
St Francis Rgrs 0-6 Lordswood FT




Jack Mahon 6
Ricky Gundry 13, 22
Michael Freiter 49
Caine Smith 58, 85
(Att)
Steyning Town 1-1 Punjab United AET
Josh Maher 20 Adam Cuthbert 50
Steyning win 9-8 on pens (Att)
Tunbridge Wells 1-1 Bridon Ropes AET
Danny Powell 35 Nathan Simpson 43
(181)
xxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxx

Saturday 15th September

Premier Division

Beckenham Town 7-1 Crowborough Ath FT
Callum McGeehan 5, 48
Jack Hope 32
Eli Dean 36
Richard Atkins 53(p)
Jesse Darko 79
Billy Bennett 87
Tom Penfold 45





(135)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxx

First Division

Meridian VP 2-0 Greenways FT
Thierry Fotso 76, 88

(13)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx

Kent Senior Trophy

West Wickham 5-3 Kennington FT
Will Scudder 32
Josh Duty 44
Josh Kelly 45, 78
Sam Murray 84
Joe Fisher 48(p)
Tyla Clements 65
Josh Hastings 74

(Att)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx

Challenge Cup First Round

Lewisham Borough 1-2 Welling Town FT
Jay Jones 45

Liam Donaldson 18
Own Goal 27
(50)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxx

Challenge Cup Second Round

Kent Football Utd 2-4 Sutton Ath FT
Luke Markey 45
Ijah Corrie-Wilson 90
Jonny Murray 42, 62, 77
Anthony Fenech 69
(31)
Snodland Town 2-1 Rochester United FT
Curtis Reilly 35
Liam Gillies 69
Max Morgan 90

(52)
xxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx

Premier Division Table

First Division Table


For Full results from this and previous Seasons please visit our Full Time Website